ORCHESTR ZUŠ BAND

Orchestr ZUŠ band byl založen v září roku 2010. Od svého počátku jej řídí pedagog třídy dechových nástrojů ZUŠ Horní Slavkov a také první fagotista Karlovarského symfonického orchestru p. Marek Rothbauer.

Orchestr pravidelně účinkuje na scénách v karlovarském regionu, je nedílnou součástí Základní umělecké školy Horní Slavkov / Loket / Krásno a v současné době čítá cca 45 členů, mezi kterými jsou nejenom žáci školy, ale i její absolventi, pedagogové anebo hráči, kteří si chtějí jen tak zahrát. 

Během několikaletého působení orchestru v ZUŠ můžeme vyjmenovat řadu pravidelných akcí nebo úspěchů. Orchestr účinkuje při tradičních Slavkovských slavnostech i Zahájení kulturní sezóny v Lokti. Z významných projektů orchestru lze jmenovat projekt "Kačenka v říši snů" nebo "muzikál MAJA", kterých se účastnili žáci všech vyučovaných oborů v ZUŠ, dále velmi populární spolupráci mezi ZUŠ bandem a karlovarskou rockovou kapelou Kozatay, orchestr dále účinkuje v rámci českoněmeckého partnerství v městě Illertissen (partnerské město Lokte) a také v Arzbergu (partnerské město Horního Slavkova). Pravidelně také spolupracujeme s orchestrem MUSIKschule Laupheim, proběhlo již několik společných setkání a koncertů jak v ČR, tak v SRN.  

Foto z výměnného pobytu v Laupheimu 5/2019 najdete ZDE

Foto z výměnného pobytu v Lokti a Horním Slavkově 5/2018 najdete ZDE

Přihlášku Vašeho dítěte ke vzdělávání v ZUŠ vyplníte ZDE 


Kontakty:

  • Marek Rothbauer - dechové oddělení                                  Tel.: 605 510 465  |   Email: mrothbauer@zushslavkov.cz
  • Jan Zapf - smyčcové oddělení                                              Tel.: 725 958 888  |   Email: jzapf@zushslavkov.cz